Nieruchomościami nazywamy części powierzchni ziemi, które stanowią przedmiot własności, chodzi o grunty. Nieruchomości to również budynki trwałe z gruntem lub części budynków.

Każda nieruchomość jest zapisana w księdze wieczystej. Księgi te prowadzi się w celu ustalenia stanu prawnego nieruchomości. W naszym Polskim systemie prawnym wyróżniamy trzy główne rodzaje nieruchomości, które dzielimy na nieruchomości gruntowe, nieruchomości budynkowe oraz części budynków, określane są jako nieruchomości lokalowe.

Mogą posiadać status własnościowy bądź wynajmu czy też dzierżawy. Wszystko zależy od wielkości posiadanych środków pieniężnych. Należy pamiętać, iż atrakcyjna nieruchomość to bardzo dobre źródło dochodu. W dobie XXI wieku nieruchomości są bardzo dobrymi inwestycjami. Jeżeli nie stać nas na własność, bardzo dobrym rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna, która udzielana jest przez wiele banków. Jeżeli zdecydujemy się na zakup przez biuro nieruchomości oni z chęcią pomogą w załatwieniu wszelkich dokumentacji oraz spraw kredytowych.