Garderoba to marzenie niejednej kobiety. To miejsce, w którym możesz schować praktycznie wszystko, a jej wygląd idealnie powinien się komponować z otoczeniem mieszkania czy domu. Pomimo tego, że Polacy coraz bardziej się bogacą, rynek mebli jest dość rozmaity, to nadal takie rozwiązanie nie jest na kieszeń polskiej rodziny. Mamy na tę okazję przygotowany dla was artykuł, dzięki któremu dowiecie się co powinna charakteryzować garderoba, jak i wycenę takiego przedsięwzięcia.

Domowa garderoba – co, jak i za ile?

Jak dobrze zrobić garderobę i czym musi się cechować? A, no przede wszystkim musi cechować się funkcjonalnością – nikomu nie jest potrzebny duży mebel stojący na wzdłuż ściany, z którego nic nie mamy. Zanim jednak podejmiemy się stworzenia takiego dzieła, to pierwszym krokiem powinna być wizja, jak i odpowiednie wymierzenie przestrzeni, w której możemy ją zainstalować. Warto sobie zadać pytanie, czy będzie to garderoba dla jednej osoby, czy będzie to jednak rozwiązanie dla dwóch osób; pamiętaj, że ubrania kobiety zawsze zajmują więcej miejsca i zdanie partnerki powinno być uwzględnione, chociaż wszystko wiąże się z dodatkowych kosztami.

Zainstalowanie półek, drążków czy koszów to absolutny obowiązek przy planowaniu garderoby. Pamiętaj, że garderoba powinna odciążyć Twoje szafki z nadmiaru ubrań i przeniesienie je do nowo powstałej konstrukcji. Również powinny się tam znaleźć takie rzeczy jak buty, czy drobny sprzęt gospodarstwa domowego. Zadbaj również o podświetlenie ledowe, które możesz wpuścić w drążek; kable zamkniesz cokołem.

Całość kosztów powinna się zamknąć w granicach 3-4 tys. przy wersji z wieloma półkami, 2 drążkami czy kilkoma koszami aczkolwiek te koszty mogą być niższe jeżeli zrobisz wszystko sam, chociaż jest to niełatwa sprawa. Oczywiście, o stworzeniu garderoby warto pomyśleć podczas remontu generalnego, bo wtedy możemy do A do Z dostosować każdy przedmiot do otaczającej nas przestrzeni.

Ach, zapomnieliśmy o jednej ważnej cesze garderoby – funkcji reprezentacyjnej. Możesz być przekonany, że goście, którzy odwiedzą Twój dom docenią klimat panujący w Twoim mieszkaniu, jak i zaplusujesz w oczach partnerki życiowej.