Wnętrza inspirowane górskimi krajobrazami: Kreuj atmosferę alpejskiego azylu w swoim domu

Góry pociągają wielu z nas swoją majestatyczną i piękną siłą. Ich czyste powietrze, piękne krajobrazy i spokojna atmosfera są dla wielu jednym z największych powodów do odpoczynku. Dlaczego więc nie stworzyć w swoim domu atmosfery alpejskiego azylu? Udekoruj go w stylu górskim, zainspiruj się pięknymi widokami i odpocznij w komfortowym otoczeniu.

1. Kolory i materiały
Kolory inspirowane górami to przede wszystkim: szarość, biel, brąz i zieleń. Dobrym pomysłem jest również dodanie elementów w kolorze granatu, ciemnego fioletu czy róży. Materiały także są ważne – skóra, wełna, drewno i kamień przypominają górskie tereny. Możesz zastosować drewniane meble w ciemnych tonach, a także posłużyć się tapicerką w klasycznym stylu, np. w kratkę.

2. Dodatki
Przy tworzeniu górskiego klimatu w domu ważne jest również dopasowanie odpowiednich dodatków. Źródła światła powinny być niskie i przytulne, a ramki z fotografiami z górskich wędrówek idealnie wpasują się w klimat. Również zasłony i narzuty z dekoracyjnymi wzorami w stylu nordyckim nadadzą wnętrzu ciepła i spokoju. Wartym polecenia są też naturalne akcesoria jak kamienie, patyki, czy szyszki, które ocieplą i urozmaicą pomieszczenia.

3. Odpoczynek w stylu górskim
W pokoju wypoczynkowym warto postawić na kanapy z grubszymi tapicerkami, które przypominające położenie na skale lub pniu drzewa. Na środku warto postawić ręcznie wykonany dywan z ciężkimi frędzlmi, który doda trochę surowej, ale przytulnej atmosfery.

4. Kuchnia i jadalnia
W kuchni i jadalni dobrze sprawdzą się drewniane stół i krzesła w minimalistycznym stylu. Odpowiednia zastawa stołowa w rywalizującym z szarością kolorze doda nieco kontenerowej elegancji. Kolorowe poduszki i kwiaty na stole wypuszczą dodatkowo klimat azylu.

5. Sypialnia
W sypialni zastosuj materace i kołdry z jedwabnymi roślinami, a do tego przyjdzie „pingwin” z wyrafinowanym wykończeniem. Wkładka zrobi swoją robotę, odprężając nas na łóżku, a pościel zachęci do relaksu i snu jak w górach.

Tworząc w domu atmosferę, która przypomina góry, łatwiej wyciszymy się i odpoczniemy. Wszystkie te małe detale tworzą spokojne i przyjemne miejsce do odpoczynku po ciężkim i pracowitym dniu.