Ciesz się swoim domem jak najlepiej – tworz przytulne kąty relaksu!

W dzisiejszych czasach, gdy życie pędzi z zawrotną prędkością i wiele rzeczy odbywa się online, w domowych kątach relaksacyjnych jeszcze bardziej doceniamy ciszę, spokój i właściwie dobraną przestrzeń. Zamiast rezygnować z wypoczynkowej chwili po pracy, stwórzmy więc w swoim domu przytulne kąty, w których zażyjemy zasłużonego relaksu. W poniższym artykule przedstawiamy inspiracje jakie pozwolą nam zrelaksować się w domowym zaciszu.

1. Ustal priorytety – co jest dla Ciebie ważne w relaksującej przestrzeni?

Przy pomocy zeszytu lub aplikacji do organizacji, zacznijmy od ustalenia priorytetów w budowaniu kąta relaksu. Przede wszystkim, zastanówmy się jakiego rodzaju aktywności odpoczywamy po pracy przez cały tydzień? Czytamy książki, słuchamy muzyki, ćwiczymy jogę, medytujemy? Każdy z tych rodzajów relaksu wymaga innego rodzaju przestrzeni.

2. Ustaw meble w odpowiedni sposób

Jeśli tworzysz miejsce do czytania, usiądź w takim miejscu, w którym będzie dobre, naturalne światło, najlepiej boczne, takiego które nie będzie razić w oczy. Oczywiście, nie może zabraknąć wygodnego fotela, poduszki lub koca, ciepłych skarpet i herbaty. Natomiast, jeśli potrzebujemy przestrzeni do ćwiczeń, zadbajmy o włączenie roślin, które wprowadzą do naszego kąta trochę przyjaznego powietrza.

3. Kolory, które wprowadzą nas w relaks

Do wybranej przez nas przestrzeni wypoczynkowej dobrze dopasować kolorystykę. Ważne są kolory w meblach, ścianach, dodatkach i elementach dekoracyjnych. Kolor niebieski to kojący kolor, który działa uspokajająco i kojąco. Zieleń na ścianach to dobry wybór dla osób, które uwielbiają przyrodę i szukają harmonijnego środowiska. Beże, płowości czy szarości z kolei wprowadzając do pomieszczenia ciepłe światło i wpływają kojąco na zmysły.

4. Daj sobie chwilę odprężenia

Kąt relaksu to miejsce, w którym można oderwać się od rzeczywistości i wyciszyć myśli. Ważne jest zatem, aby poświęcić trochę czasu na zachowanie w nim porządku i harmonii. Zapalmy kilka świec lub kadzidełek, zadbajmy, aby we wnętrzu panował przyjemny zapach, a miejsce wokół fotela czy materaca na ziemi, który wykorzystujemy do ćwiczeń, zawsze dziecię uporządkowane.

5. Technologia na łopatkach

Niepodważalnie, wiele z naszewolnej chwili spędza przed telewizorem lub komputerem, jednak to nie jest zupełnie korzystne w kontekście relaksu i wyciszenia. Zwróćmy uwagę na to, co robimy, aby wstrzymać się od impulsu, by sięgnąć po telefon i sprawdzić Facebooka. Po prostu wyłączmy urządzenia elektroniczne i zachowajmy ciszę. Przed snem lub chwilę przed relaksem, pozwólmy sobie na delikatną muzykę kojącą, która w tle wprowadzi nas w stan medytacji.

W tym artykule zaprezentowaliśmy parę wskazówek dotyczących tego, jak stworzyć przytulny kąt relaksu w domu. Odpowiednio wybrana przestrzeń, kolory i odprężające środowisko mogą znacznie wpłynąć na jakość Naszej wypoczynkowej chwili. Bądźmy zatem bardziej uważni na to co nas otacza i cieszmy się swoim domem tak najlepiej, jak to tylko możliwe.