Brąz jest doskonałym neutralnym kolorem do sypialni. Występuje w wielu odcieniach które dobrze komponują się z chłodnymi kolorami, takimi jak błękit, fiolet i zieleń, a także cieplejszymi, takimi jak żółty, pomarańczowy i czerwony. Jako najpopularniejszy neutralny kolor używany w sypialniach, brąz daje kilka opcji kolorystycznych i nigdy nie zawiedzie; oto kilka niesamowitych brązowych pomysłów co do doboru kolorów, które pomogą Ci znaleźć sypialnię swoich marzeń.

O czym pamiętać dekorując brązowy pokój?

Wybierając odpowiedni brąz, warto pomyśleć o tym, co próbujesz przekazać. Brąz to zróżnicowany kolor, w którym występuje wiele odcieni, od głębokich odcieni czekolady po czerwone brązy, takie jak Sienna, do jasnych brązów, takich jak wielbłąd. Jeśli szukasz neutralnej podstawy do zbudowania wokół niego pokoju, możesz wybrać jaśniejsze odcienie, takie jak beż lub wielbłąd. Jeśli w jakimkolwiek pomieszczeniu masz kilka ciemnobrązowych mebli lub drewnianych akcentów, zrównoważyć to możesz za pomocą jaśniejszych tkanin i kolorów farb. Jeśli nie wiesz, jaki kolor pasuje do brązowego pokoju nie jesteś sam. Nie różni się od tradycyjnego koła kolorów, więc nie generuje tylu wyraźnych propozycji schematów kolorów, ale oznacza to, że masz więcej okazji, aby pozwolić swojej kreatywnej stronie przejąć inicjatywę!

Brąz i biel lub pomarańcz

Słyszałeś już wcześniej, że biel pasuje do prawie każdego koloru, a brąz nie jest wyjątkiem od tej reguły. Połączenie dowolnego odcienia brązu z rześką bielą zapewni czysty kontrast, który dobrze sprawdzi się w pomieszczeniu takim jak formalna jadalnia lub salon. Jeśli biały i brązowy to twoje dwa główne kolory w jakimkolwiek pomieszczeniu, upewnij się, że zmieniasz odcienie, aby był to interesujący widok. Odcienie ciemnego brązu lub drewna, takiego jak teak, dobrze komponują się z bielą.

Ponieważ brązowy i pomarańczowy są bardzo podobnymi kolorami, możesz unikać łączenia ich w pary, ale uwierz, że nie warto tego robić. Pomarańczowe akcenty umieszczone w przeważnie brązowej przestrzeni będą doskonale ożywiać pomieszczenie. Pomarańczowy akcent w brązowym pomieszczeniu jest modny i nawet artystyczny, szczególnie w przypadku ciemniejszego drewna. Aby uzyskać bardziej ciepłą, wyrafinowaną kolorystykę, możesz spróbować połączyć ciemne czekoladowe tło z pomarańczowymi i kremowymi akcentami.

Brązowo zielony wystrój

Brąz to kolor postrzegany jako naturalny i neutralny, połączenie go z zielenią wpływa na poczucie natury, wprowadzając ją do Twojego domu. Jaśniejsze odcienie zieleni, jak mięta, łagodzą ciemniejsze meble w pokoju. Używanie ciemniejszych odcieni zieleni w połączeniu z ciemnobrązowymi akcentami lub drewnianymi meblami tworzy ciemniejszy, nastrojowy klimat, który sprawdzi się w pokoju lub przestrzeni biurowej. Jest kilka kombinacji zieleni i brązu, które nie uzupełniałyby się wzajemnie, dlatego należy uważać na tę mieszankę.