Wnętrze naszego mieszkania powinno odzwierciedlać nasze osobowości i podkreślać nasz styl. Jadalnia to pomieszczenie, w którym spożywamy posiłki w gronie rodziny i przyjaciół, dlatego warto zaaranżować ją wyjątkowo i jednocześnie funkcjonalnie. W ostatnim czasie popularne stało się łączenie w jadalni elementów przyrody i naturalnych materiałów. Przyjrzyjmy się zatem, jak wykorzystać styl natury do stworzenia eleganckiej i przytulnej przestrzeni.

1. Kolorystyka inspirowana naturą
Kolory środowiska naturalnego mogą pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie i wprowadzać do wnętrza harmonię. Zielenie, brązy, beże i odcienie bieli to doskonałe kolory do stworzenia klimatycznej jadalni. Kolorowe akcenty warto wkomponować w dodatki, np. poduszki, obrusy lub kwiaty.

2. Materiały naturalne w aranżacji
Naturalne materiały, takie jak drewno, rattan, len czy bawełna to kluczowe elementy w stylu natury. Zastosowanie ich w jadalni sprawi, że pomieszczenie nabierze ciepła i przyjemnego klimatu. Meble z drewna, wiklinowe kosze na owoce, bawełniane zasłony – będą idealnymi dodatkami w naturalnej aranżacji.

3. Kwiaty i rośliny w jadalni
Rośliny doniczkowe i bukiety kwiatowe to składniki, które ożywią naszą aranżację i wprowadzą do wnętrza świeżość i zielenie. Jadalnia to idealne miejsce na wystawienie roślin na parapecie okna, stworzenie hodowli kiełków lub zastosowanie suszonych kwiatów w dekoracji.

4. Oświetlenie dla klimatu
Jadalnia to miejsce, które powinno być oświetlone nie tylko funkcjonalnie, ale i stylowo. Lampa wisząca nad stołem w stylu naturalnym – z drewnianymi elementami lub lnianym abażurem – będzie idealnym dodatkiem do aranżacji. Lampki nocne lub kinkiety w jadalni pozwolą na stworzenie jeszcze bardziej przytulnego klimatu.

5. Stół w centrum uwagi
Stół to centralny element w jadalni, dlatego warto zadbać o jego odpowiednie wystawienie i ozdobienie. Naturalne drewno w całości, wypolerowane i pomalowane na matowy kolor lub tapicerowany. Podstawa lakierowana na mat lub w kolorze przełamującym drewno, nadaje meblowi lekkości i elegancji. Estetię zwiększą umieszczone na stole bukiety kwiatowe, lada przysięga albo na stole i szkło z jasnymi, naturalnymi elementami, jak kamienie albo ambrę.

W stylu natury można urządzić jadalnię na wiele różnych sposobów. Warto jednak pamiętać o tym, aby aranżacja ta była funkcjonalna i praktyczna w codziennym użytkowaniu. W naturalnej przestrzeni spotkania rodzinne i przyjęcia z przyjaciółmi nabiorą jeszcze większej atmosfery i uroku.